ניקיון ובטיחות

הניקיון הנה פעולה מאומצת ורוויה באינטנסיביות. רבות מתאונות הניקיון מתממשות דווקא כאשר אתם לבד בבית, מנקים את החדר בצורה הכי טריוויאלית שיש. כאשר אתם משתמשים בחומרים מרוכזים – קיימת סכנת החלקה. נוסף על כך, קיימים נזקים לטווח הארוך הקשורים להפעלה לא נכונה של הגוף שלכם, בדגש על הגב והגפיים (רגליים וידיים).

ממה חשוב להיזהר הכי הרבה כאשר מנקים?

נוזלים וחומרים – כשמדובר על מים וחומרי ניקיון, הקפידו להיזהר שלא לערבב חומרים אלו עם מקומות בהם ישנה תשתית חשמל. אם אבחנתם חדר מסוים כעתיר מכשירים, נתקו את כולם, נתקו גם את המתח החשמלי מן החדר (ישירות מארון החשמל), פנו למקום בטוח ורק אחר כך תנקו עם חומרים רטובים.

ניקוי אבק – בכל הנוגע לניקוי אבק, בטח חשדתם בכך שהוא עלול לצוץ ממקומות שלא שמנו לב אליהם, והוא הצטבר בהם באין מפריע. כתוצאה מכך, המנקה ינשום ישירות חלקיקי אבק ולכן, מומלץ מראש שלא להכניס לבית ספות וכורסאות העשויים מבד צובר אבק, ולהחליפן בבד שאינו צובר אבק, כמו למשל מיקרופייבר או הלופייבר אם מדובר בגינה שלכם, להשתמש במסכה ייעודית בעת הניקיון של אזורים אלו ואחרים, להגן גם על העיניים ולהכיר את השיטות להימנע מחשיפה למזיקים החיים באבק.

לשאוב את הרצפה – כשמנקים רצפה קשה, ניתן להשתמש בשואב אבק כמו בשטיח, זה לא יהרוס כלום ורק יעשה את העבודה שלכם לבטוחה יותר. השואב ישאב הרבה יותר מהר מאשר המטאטא שלכם.

קריטי לבריאותכם – אם יש משהו שחובה עליכם לשמור עליו בניקיון הוא הגב שלכם. הגב הוא מושא לפגיעות חמורות בניקיון שעה שמתכופפים, גוחנים או אפילו מפעילים מכשירים חשמליים כבדים למשא. גם כאשר מנקים את הרצפה באמצעות מגב או מטאטא זה מושא לפורענות כלפי הגב שלכם בהיווצר תנועה לא נכונה. כאשר צריכים להתכופף, עשו זאת באמצעות כריעת הברך, ולא באמצעות כיפוף הגב. התנועה צריכה להיות עם הברכיים: לכרוע, להתכופף, וליישר עם גב ישר כאשר עוברים למצב עמידה.

אלמנט סיכון נוסף – קשור להרכב הכימי עצמו של אותם חומרים. לכן, רצוי מאד להשתמש בכפפות לפני שנוגעים בחומרים הללו. כמובן שלא תמיד מדובר על נזק של חיים ומוות, אבל ישנה בהחלט סכנה של קימוט עור היד בגיל מוקדם עקב מגע לא רצוי שכזה או הרעלה של חיות מחמד וילדים, כמו גם העברת החומר לעיניים ויצירת נזק לראייה ועוד תופעות שמומלץ להימנע מהן.

כדאי להכיר ישנן גם מטליות ניקיון מחומים שאינם צוברים אבק, ואז המטלית חסינה מפני האבק אבל אתם ל חסינים בכל מקרה מאבק כאשר תנקו איתן.

עבודה בגובה חשוב מאד לבדוק ולבחון היטב עד כמה הסולם שלכם יציב. יש להציב את הסולם על משטח שרמת היציבות שלו נבחנה בקפידה. הרגליים של הסולם חייבות להיות בשלמותן על אותו משטח! אתם עובדים על הסולם או על פיגום ייעודי? דאגו לעוזר שיאבטח את התנוחה שלכם ויוודא שלא תיפלו – לא תאמינו כמה אנשים נפגעים מדי שנה כתוצאה מעבודה בגובה באופן לא מאובטח.

ולבסוף: אלרגיה לחומרים – אם אתם חייבים להשתמש בחומרים שאין להם תחליף אבל אתם רגישים אליהם (למשל נוזל ה - DUCK או ה - 00 של האסלות בשירותים) השתמשו במסיכות פנים למניעת כניסת אלרגנים לאפכם או פיכם.

המלצות חמות לניקיון בטוח

הגוף שלנו הוא היקר לנו מכל. אנו, בחברת 100% נקי, מפצירים בכם לשמור עליו! אל תיקחו סיכונים מיותרים וזכרו - בכל מקרה, ניתן להתייעץ אתנו בכל סוגיה: 058-4193441 או במייל yanivnaki@gmail.com.